• „Jesť je nevyhnutnosť, ale jesť rozumne je umenie.“

• François de la Rochefoucauld
      • Strava

• Naša školská jedáleň sa nachádza v budove internátu pri Spojenej škole - Stredná odborná škola agrotechnická J.A.Gagarina v Bernolákove. Školská jedáleň poskytuje celodenné stravovanie pre žiakov ubytovaných v ŠI – raňajky s desiatou, obed a večeru. Dozor v jedálni vykonávajú službukonajúci vychovávatelia.

Zápis na stravu a výdaj stravy

Stravovanie pre prvákov sa vybavuje od 15. augusta u p. Klasovej - referentky pre stravovanie.
        Prihlásiť na obedy sa môžete aj počas školského roka.
        Nový stravník si vypíše zápisný lístok, ktorý platí počas jedného šk. roka. Žiak si zaobstará ISIC kartu, ktorá slúži na odoberanie obedov v školskej jedálni. Žiak sa môže z obeda odhlásiť cez mobilnú aplikáciu.

Stravníci I., II., a III. ročníka si na konci júna odkontrolujú cez mobilnú aplikáciu stav svojho účtu. Vzniknutý nedoplatok je nutné čo najskôr uhradiť. V prípade vzniknutého preplatku si žiaci môžu upraviť v auguste platbu na september, prípadne ďalšie mesiace nasledujúceho školského roku.  Ak chcú preplatok vrátiť, musia podať písomnú žiadosť.

Stravníci IV. ročníka končia so stravovaním v máji, prípadné preplatky im budú následne zaslané na účty.

Vedúca školskej jedálne: Mgr. Andrea Klasová
        kontakt: cez edupage školy, mail: andreaklasova33@gmail.com

VÝDAJ STRAVY OD DO
        raňajky 6:45 7:00
        desiata 10:00 10:10
        obed 12:35 13:00
        večera 18:00 18:30

Zásady správania sa v ŠJ

- do jedálne žiak vstupuje v primeranom oblečení a iba v čase určenom na dané jedlo podľa vypracovaného harmonogramu,
        - do jedálne prichádza disciplinovane, ak je rad na hlavné jedlo, zaradí sa tak, aby neobmedzoval príchod a odchod žiakov z jedálne, nepredbieha sa a nestrká do spolužiakov,
        - žiak je povinný mať pri sebe čipovú kartu,
        - pri stole sa správa kultúrne, nevykrikuje, nenecháva po sebe odpadky, udržuje čistotu a neničí inventár a zariadenie jedálne,
        - dodržiava pokyny zamestnancov jedálne a pedagógov,
        - žiaci, ktorí sa nestravujú, ani rodičia stravujúcich žiakov, nevstupujú do ŠJ,
        - ak stravník niečo vyleje alebo rozbije, nahlási to pracovníčke pri okienku na použitý riad, požiada o pomoc, prípadne po sebe uprace,
        - stravník po skončení obeda odnesie použitý riad k okienku, nechá po sebe čisté miesto, po odchode od stola zasunie stoličku,
        - zo školskej jedálne je prísne zakázané vynášať stolový inventár a jedlo na tanieri.

Platby za školskú jedáleň

Číslo účtu za stravovanie:

IBAN: SK69 8180 0000 0070 0047 3707

Platbu za stravu na mesiac september je potrebné uhradiť do 20. augusta! (teda ešte pred začiatkom šk. roka)
        Platbu za stravu je nutné zaplatiť v každom mesiaci do 20-teho (vopred).
        Príklad: platba za mesiac október v danom šk. roku (sa má zrealizovať do 20. septembra daného šk. roka).

Odhlasovanie sa zo stravy

Modul Školská jedáleň umožňuje žiakom a ich rodičom odhlasovanie / prihlasovanie stravy  cez ich konto v EduPage. Návod na odhlasovanie je k dispozícii tu. Stravu je možné odhlásiť do 12:00 hodiny deň vopred na nasledujúci deň.

• Tlačivá