Profil školy

Spojená škola – org. zložka Stredná odborná škola agrotechnická J.A.Gagarina v Bernolákove poskytuje úplné stredné odborné vzdelanie v 4 študijných  odboroch, ktoré končia maturitou skúškou:

• 9245 M ochrana osôb a majetku,
          • 6355 M služby v cestovnom ruchu,
          • 4246 M bioenergetika,
          • 3765 M technika a prevádzka dopravy,

a v jednom učebnom odbore končiacim záverečnou skúškou:

•  4524 H agromechanizátor, opravár.

Školu v tomto školskom roku navštevuje 213 študentov a výchovno-vzdelávací proces zabezpečuje 25 pedagógov na plný pracovný úväzok a 5 pedagógov na skrátený pracovný pomer.

Teoretická časť vyučovania prebieha v klasických triedach a v odborných učebniach. Praktická časť prebieha v dielenských priestoroch, ktoré sú súčasťou školy. Podľa odboru vyučujeme 1 alebo 2 cudzie jazyky (anglický a nemecký jazyk), ekonomické predmety,  odborné predmety podľa zamerania Škola má vlastnú autoškolu a naši študenti môžu získať počas štúdia vodičský preukaz.

Škola je vybavená telocvičňou, modernu posilňovňou a úpolovými miestnosťami (boxovňa a priestory pre výcvik sebaobrany). Kultúrno-spoločenské udalosti prebiehajú v spoločenskej miestnosti. Študenti, ktorí pochádzajú z väčšej vzdialenosti majú možnosť ubytovať sa v Domove mládeže a stravovať sa v školskej jedálni.

V areáli školy je vybudované futbalové ihrisko s umelým osvetlením, basketbalové, volejbalové, beach ihrisko, atletický ovál - 350 m a dva tenisové kurty. Nedávno bol rozšírený o moderné multifunkčné ihrisko.

SOŠ ponúka využitie voľného času našim žiakom prostredníctvom krúžkov pod vedením učiteľov.

Naši absolventi sa uplatňujú na vysokých školách viacerých smerov a to: Akadémia policajného zboru v Bratislave, Slovenská technická univerzita v Bratislave, Trnavská univerzita v Trnave či Ekonomická univerzita v Bratislave Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, a iné.