• ☀️ Deň narcisov 18.4.2024 (štvrtok)

• Tento deň sa nesie v žltej farbe narcisov ako symbol podpory boja všetkým, ktorí čelia zákernej rakovine. Vo svete sa po prvýkrát objavil v roku 1987 v Írsku. Na Slovensku sa prvý raz  konal v roku 1997. Deň narcisov sa stal najväčšou verejnoprospešnou finančnou zbierkou na Slovensku. Organizovaný je Ligou proti rakovine založenou v roku 1990 lekárkou Evou Sirackou. Finančná zbierka sa vracia verejnosti späť vo forme financovania programov a projektov na podporu onkologických pacientov i širokej verejnosti.

Aj tento rok opätovne máte možnosť aj na našej škole vyjadriť spolupatričnosť onkologickým pacientom zakúpením tohto jarného kvietku za dobrovoľnú čiastku.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa na „život z inej strany“ dokážu pozrieť a byť solidárni v podobe pripnutia narcisu a prispenia do zbierky.

• International Friendship Week 2024

• International Friendship Week 2024 – týždeň medzinárodných aktivít zameraných na kvalitu života, zdravie, spoluprácu a priateľstvo.

V marci prijali pozvanie na našu školu učitelia a študenti zo švédskeho mesta Skellefteå a z talianskeho mesta Salerno. Spoločný program zahŕňal prezentácie študentov, ankety o stravovaní a športe, výstavu slovenského medu, návštevu biopekárne, prednášku lekára, exkurzie v Bratislave, vo Viedni a v Bojniciach. Všetci si vyskúšali prácu s prírodnými materiálmi – výrobu keramiky a plstenie, niektorí aj jazdu na koňoch.

Ďakujeme všetkým účastníkom za ústretovosť, aktívne zapojenie sa do programu a priateľskú atmosféru, ktorú vytvorili. Rodinám, ktoré ubytovali zahraničných študentov, najviac ďakujeme za ich starostlivosť a pohostinnosť.

Podujatie bolo čiastočne sponzorované z fondov Erasmus Plus.