• 🎁🎠🎄 Vianočné trhy vo Viedni 🎄🎠💫

• V utorok 19. decembra sa žiaci I.O1, I.O2 a II.O1 zúčastnili výletu do Viedne. V nádhernom slnečnom počasí si prezreli najskôr zámok Schönbrunn a jeho rozľahlé záhrady, centrum mesta s jeho dominantou - Dómom sv. Štefana a exkurziu ukončili na najznámejších viedenských vianočných trhoch pred mestskou radnicou na Rathausplatz.

• 🎄🎁 Vianočný večierok na ŠI 💃🕺

•

Blížia sa Vianoce, čas obdarovávania a radosti. Na ŠI sme zorganizovali večierok spojený s odovzdávaním darčekov. Každý žiak pripravil malý darček, ktorý zabalil do vianočného papiera a odovzdal skupinovému vychovávateľovi. V pondelok 18. 12. 2023 sme sa všetci zišli pri stromčeku, pod ktorým bolo ukrytých až 117 darčekov! Po ich rozdaní sa žiaci zabavili na diskotéke.

Čaro Vianoc bolo umocnené krásnou výzdobou a vianočnými piesňami. Žiakom sa večierok veľmi páčil a ocenili prípravu vychovávateľov na túto malú slávnosť!

Kolektív vychovávateľov ŠI Bernolákovo

• 🎄 Žiaci ŠI Bernolákovo na vianočných trhoch v Bratislave

•       Dňa 12.12.2023 naši žiaci strávili príjemné sviatočné chvíle na bratislavských vianočných trhoch na Rolandovom a Hviezdoslavovom námestí. Krásna výzdoba, rozsvietený stromček, dekorácie, medovníky a punč... nás očarili a naplnili nedočkavosťou, že čas darčekov a prianí sa naozaj blíži.

Žiakom sa návšteva vianočnej Bratislavy páčila, o rok si teda našu tradíciu zopakujeme.

kolektív vychovávateľov ŠI Bernolákovo

• Župné vianočné trhy 2023 otvoria svoje brány 19. decembra

• „Po minuloročnom úspešnom pilotnom projekte sme sa rozhodli pokračovať. V spolupráci s našimi školami, so zariadeniami sociálnych služieb a s divadlami sme pripravili dva výnimočné dni. Návštevníci si budú môcť vychutnať vianočnú atmosféru, pochutiť si na dobrotách či kúpiť niečo sebe i blízkym a podporiť tak dobrú vec,“ pozýva predseda BSK Juraj Droba.

Na Župných vianočných trhoch nebude chýbať tradičná vianočná kapustnica, predaj živých rýb či darčeky z dielne domov sociálnych služieb. Práve kúpou jedinečných a unikátnych darčekov podporíte tých, ktorí to najviac potrebujú. Súčasťou podujatia bude aj sprievodný kultúrny program. Vianočné koledy a piesne zaznejú napríklad v podaní žiakov Konzervatória a herci Divadla LUDUS si pripravili pre deti predstavenie Vyšla hviezda nad Betlehemom.

PROGRAM:

19. 12. 202314:50 – 15:00 prezentácia Spojenej školy Ivanka pri Dunaji15:00 – 15:15 Vianočný hip hop SOŠ pedagogickej z Bullovej ulice v Bratislave 16:00 – 17:15 Slovak Brass Band koncert18:00 – 18:50 Divadlo Ludus – Vyšla hviezda nad Betlehemom

20. 12. 202313:30 – 14:15 Konzervatórium Bratislava – Vianočný koncert, spev + klavír15:00 – 15:10 prezentácia Spojenej školy Ivanka pri Dunaji16:30 – 17:20 Divadlo Ludus – Vyšla hviezda nad Betlehemom

• ✨🎄 Vianočné trhy na škole 🎁✨

• Dňa 12. 12. 2023 sa u nás na škole konali vianočné trhy spojené s ochutnávkou medu a malým kultúrnym programom. Táto kombinácia vytvorila v tomto predvianočnom období skutočné kúzlo. Pozrite sa na tieto krásne okamihy plné radosti, vôní a lahôdok...

• 🎅🏼Mikulášsky stolnotenisový turnaj 🏓

•

Dňa 06.12.2023 sme na našom ŠI oslávili sviatok sv. Mikuláša stolnotenisovým turnajom, ktorého sa v hojnom počte zúčastnili dievčatá (8) aj chlapci (12). Podmienkou účasti na turnaji bol ľubovoľný doplnok odevu s mikulášskou tematikou. Ostatní žiaci spolu s vychovávateľmi tvorili výbornú divácku kulisu.

V kategórii dievčat sa umiestnili:

1. Noémi Pažická III.O1

2. Ema Moravčíková III.O1

3. Barbora Gatialová III.O1

V kategórii chlapcov sa umiestnili:

1. Šimon Gonda II.O1

2. Patrik Durec III.O2

3. Matúš Hanko I.O2

Víťazi boli ocenení pohárom a sladkosťou. Pre nás všetkých bol odmenou príjemne strávený spoločný večer.

Kolektív vychovávateľov ŠI Bernolákovo

• 🏀 BASKETBAL CHLAPCI 1. MIESTO 🥇

• Naši chlapci sa v stredu 29. novembra zúčastnili okresného kola v basketbale v Senci. Žiaci podali úžasné kolektívne výkony a obhájili minuloročné prvenstvo z 5 škôl. Iba s domácimi žiakmi z Gymnázia Antona Bernoláka uhrali remízu. Za úspech ďakujeme a tešíme sa na krajské kolo.

• Návšteva Čestnej stráže prezidenta SR

• V prvej polovici novembra naši žiaci navštívili Čestnú stráž prezidenta SR. Našich študentov privítal veliteľ Čestnej stráže prezidenta SR plukovník Andrej TVRDOŇ. V rámci prezentácie útvaru major Vladimír RAKOVIČ oboznámil študentov s hlavnými úlohami, ktoré Čestná stráž prezidenta SR plní.

Program pokračoval prehliadkou budovy, počas ktorej študenti mohli nazrieť do sály cti a slávy a do skladov so zbraňami a rovnošatami. Následne sa presunuli do telocvične, kde si vojaci pripravili pre študentov ukážku poradovej a odbornej prípravy, ukážku výstroje a výzbroje, ukážku sebaobrany a galaprogramu.

V regrutačnom stánku príslušníci Čestnej stráže prezidenta SR prezentovali propagačné materiály pre študentov a objasnili špecifické podmienky prijatia k nášmu útvaru a k Ozbrojeným silám SR. Na konci prezentácie útvaru veliteľ Čestnej stráže prezidenta SR plukovník Andrej TVRDOŇ rozdal študentom pamätné listy a poďakoval za účasť.

Ďakujeme!

• 🏀 BASKETBAL DIEVČATÁ 1. MIESTO 🏆

• Okresné kolo v basketbale dievčat sa hralo koncom novembra v hale Slávia v Senci. Celkovo nastúpilo 5 škôl. Po náročných zápasoch sa naše dievčatá prebojovali do finále, kde porazili maďarské gymnázium a vyhrali turnaj. Dievčatá postupujú na krajské kolo do Bratislavy. K tomuto vynikajúcemu výsledku im gratulujme.