• Valentínska kvapka krvi 🩸

•        Dňa 19. 2. 2024 sa 22 študentov našej školy zúčastnilo v poradí už 29. ročníka Valentínskej kvapky krvi, ktorá je kampaňou Slovenského Červeného kríža. Je zameraná na podporu bezpríspevkového darcovstva krvi. Tohtoročný slogan: Buďme k sebe láskaví, veď sme +/- rovnakí, nesie odkaz na Rh faktor krvných skupín v zmysle bezpodmienečnej pomoci každému, kto to potrebuje bez akýchkoľvek predsudkov.

V mene starostu obce pána Miroslava Tureniča, predsedníctva ČK v Bernolákove i nás všetkých, ďakujeme všetkým zúčastneným študentom za účasť na dobrej veci ❤️

• SLOVENKA ROKA 2024 – 16. ročník ankety

• Anketa Slovenka roka je prestížnym projektom, ktorého hlavným cieľom je čo najlepšie zviditeľniť ženy podieľajúce sa na raste krajiny. Objavuje a oceňuje v deviatich kategóriách ženy, ktoré sú uznávané odborníčky vo svojich profesiách, v oblasti umenia, zdravotníctva, vedy, športu, vzdelávania a tiež ženy, ktoré venovali svoju energiu charite a pomoci iným.

V oblasti vzdelávania bola nominovaná Ing. Katarína Kubišová, riaditeľka Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji. Podporte ju svojim hlasom na stránke https://www.slovenkaroka.sk/hlasovanie/

• ❄️ LSVVK 2024 CHOPOK JUH KOSODREVINA 🏂 ⛷️

•

Dlhoočakávaný kurz lyžovania a snowboardovania prišiel. Minulú nedeľu 11. 2. 2024 poobede sa naši žiaci ubytovali na tzv. Koske a v pondelok ráno začal výcvik. Na začiatku počasie nebolo príliš priaznivé. Prekvapila hmla, neskôr prišiel vietor. Ale takmer celý týždeň sa poctivo makalo a žiaci sa zlepšovali v lyžovaní a jazdení na snowboarde. Okrem jedného dňa, keď navštívili Tatralandiu, aby si trochu oddýchli a zregenerovali.
                 Jednotlivé družstvá si pripravili na večer program. Súťaž v pretláčaní, výdrž v planku, zaujímavý kvíz o faktoch týkajúcich sa lyžovania, stoličkový tanec, hra na harmonike a mnohé ďalšie... Jedna skupina cestovala vlakom a druhá autobusom. Všetci boli príjemne unavení a obohatení o nové zážitky.

Tešíme sa opäť o rok.

• Naši študenti v Indii 🐘

• V novembri 2023 sa uskutočnil už piaty výmenný pobyt žiakov a učiteľov so školou z hlavného mesta Indie – Dillí.
            Počas 12 dňového pobytu sme navštívili Zlatý chrám v Amritsare, Tádžmahal v Agre, Amber fort v Džajpúre a množstvoďalších čarovných miest. Výmenného pobytu sa zúčastnilo 12 žiakov s učiteľmi.

• Exkurzia - Ústav na výkon väzby a Ústav na výkon trestu odňatia slobody v Bratislave

•

Na základe podpísania dohody o spolupráci medzi našou školou a týmto ústavom sa žiaci 4. ročníka odboru OOM zúčastnili exkurzie v ÚVV a ÚVTOS. Podstatou návštevy bol odborný výklad činnosti príslušníkov a s tým spojený aj nábor. Žiaci si mohli porovnať požiadavky kladené na disciplínu v prostredí školy v porovnaní s danými inštitúciami.

• ♟ ŠACHOVÝ TURNAJ na ŠI Bernolákovo

•         Nový rok sme na ŠI zahájili netradičnou akciou, ktorú sme zorganizovali pre milovníkov šachu. Dňa 29. 1. 2024 si 10 žiakov zmeralo sily v šachovom turnaji. Súťažili: Majerková Stanislava, Gatialová Barbora, Koncová Simona, Lipták Samuel, Richter Lukas Ján, Buka Pavel, Švajda Juraj, Dekan Richard, Hornák Matej a Marini Angelo Adriano.

Titul šachového majstra získal Marini Angelo Adriano, vicemajstrom sa stal Richter Lukas Ján a 3. miesto obsadil Švajda Juraj. Turnaj prebehol v komornej atmosfére, súťažiaci boli sústredení a zaujatí hrou.

Oceneným víťazom blahoželáme!                                 kolektív vychovávateľov ŠI Bernolákovo