• 🎭 Karneval na ŠI

• Dňa 24.10.2023 sa na školskom internáte konala celointernátna akcia: KARNEVAL. Tejto akcie sa zúčastnili všetci žiaci ubytovaní na ŠI. Jej hlavným poslaním bolo rozvíjať kreativitu u žiakov, zmysel pre humor a v neposlednom rade utuženie kolektívu. Karneval bol ukončený diskotékou v maskách.

Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným žiakom za nápaditosť, zhotovenie masiek, ich prezentáciu s dávkou humoru a v neposlednom rade za ich účasť a dobrú náladu, ktorú si všetci priniesli.

kolektív vychovávateľov ŠI Bernolákovo

• IDEB Incheba - MEDZINÁRODNÝ VEĽTRH OBRANNEJ TECHNIKY 🚁

• Naši žiaci sa tento týždeň zúčastnili medzinárodného veľtrhu obrannej techniky. Konala sa na výstavisku Incheba. Žiaci prvých až štvrtých ročníkov mohli vidieť niekoľko fyzických ukážok, tiež si mohli vyskúšať zbrane alebo sadnúť do vojenských vozov.

• Žiaci z ŠI navštívili kino Eurovea

• Dňa 05. 10. 2023 sa žiaci ŠI zúčastnili kultúrnej akcie v Bratislave.

Navštívili sme predstavenie v kine Cinema City Eurovea. Na želanie našich žiakov sme si pozreli akčný film Expendables 4.

Priestory kina aj samotný film sa všetkým veľmi páčili. K celkovej spokojnosti  prispela dobrá organizácia ako aj ochota pána šoféra.

Kolektív ŠI Bernolákovo.

• Workshop "STALKING a CYBERSTALKING"

• Dňa 25. 9. 2023 sa študenti III.O1 zúčastnili workshopu zameraného na obranu pred nebezpečnými javmi spoločnosti - STALKING a CYBERSTALKING. Stalking je nebezpečné až agresívne prenasledovanie a obťažovanie iných osôb  “naživo“  alebo prostredníctvom internetu. Študenti boli poučení ako rozpoznať prvé príznaky stalkingu, ako predchádzať tejto forme obťažovania, ako sa voči nemu účinne brániť a kde vyhľadať účinnú pomoc. Podujatie bolo zorganizované v spolupráci s organizáciou UNESCO a poradenským centrom ALEJ.

• Európsky týždeň športu

• ​​​​​​      Až v štyridsiatich krajinách Európy sa od 23. do 30. septembra konal Európsky týždeň športu. Keďže SOŠ Bernolákovo dbá o zdravý životný štýl študentov i učiteľov, dňa 28. septembra sa na našej škole uskutočnilo športové podujatie s cieľom rozhýbať doslova každého. Podujatie otvorila pani riaditeľka Ing. Kubišová a študenti ho privítali zvučným „hurá“.

Široká paleta ponúknutých športových aktivít umožnila, aby sa zúčastnil každý bez ohľadu na vek či úroveň fyzickej zdatnosti. Športovci si mohli vybrať z týchto disciplín: futbal, volejbal, basketbal, pétanque, preťahovanie lanom, štafeta, pretláčanie a opičia dráha – street workout. Svoju kondíciu predviedli nielen študenti, ale aj učitelia.

Už teraz sa tešíme na ďalšie podujatia, ktoré nielenže privedú k športu nových nadšencov, ale upevnia i kolektív celej SOŠ Bernolákovo. Ďakujeme všetkým organizátorom a zúčastneným.