• Lyžiarsky výcvikový kurz našej školy!

• Lyžiarsky výcvikový kurz sa uskutočnil v týždni od 30.1. do 4. 2. 2022. Išlo o 7-dňový výcvikový kurz s pobytom v lyžiarskom stredisku Jasná - Chopok. Ubytovaní sme boli v hoteli Liptov, ktorý je priamo pod lyžiarskym svahom. Preprava do rezortu bola zabezpečená vlakom a autobusom.

Kurzu sa zúčastnilo 57 žiakov z 1. a 2. ročníka. Za organizáciu, priebeh a vedenie lyžiarskeho kurzu zodpovedalo 6 inštruktorov – učiteľov. Môžeme skonštatovať, že všetci žiaci zvládli vzdelávacie štandardy z lyžovania pre I. stupeň stredných škôl.

Žiaci získali základné vedomosti o základných pojmoch, názvosloví, technike lyžovania, lyžiarskom vybavení, o snehu, voskovaní, o základoch didaktiky lyžovania, o zásadách pobytu v zimnej prírode.

Program lyžiarskeho kurzu bol vo večerných hodinách obohatený o kultúrny program, ktorý mali na starosti jednotlivé lyžiarske skupiny.

Na svahu sa žiaci správali mimoriadne slušne, zodpovedne, disciplinovane – v súlade so základnými pravidlami správania sa na svahu (Bielym kódexom), bezvýhradne dodržiavali pokyny vyučujúcich.

Na svahu ani mimo neho neprišlo k žiadnym zraneniam či úrazom.

Celkovo môžeme s lyžiarskym kurzom vyjadriť spokojnosť a tešíme sa na ďalšie úspešne realizované lyžiarske výcvikové kurzy.